fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Inowrocław. Kandydaci na radnych o swoich priorytetach

Inowrocławska Nowa Lewica uczestniczy w wyborach samorządowych poprzez wystawienie kandydatów na radnych do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Rady Powiatu Inowrocławskiego i Rady Miasta. Startują oni w ramach Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica.

KKW Lewica nie wystawiła swojego kandydata na prezydenta Inowrocławia. O mandat radnego Sejmiku ubiegają się dwie inowrocławianki (okręg nr 5, lista nr 4) – Renata Biernacka i Marzena Gawlik.

Do Rady Powiatu z 7. okręgów na listach KWW Lewica startuje 40 osób. Na „jedynkach” – Magdalena Kawecka, Marcin Pietrzak, Włodzimierz Figas, Stefan Janeczek, Wiesław Nurski, Piotr Żarnowski i Krystyna Gawron-Fiedorow.

Do Rady Miasta Inowrocławia stara się wejść po wyborach z 4. okręgów 31 kandydujących z KKW Lewica. Na „jedynkach” – Robert Haba, Ryszard Rosiński, Zdzisław Błaszak, Stanisław Skoczylas.

biernacka gawkowski  gawron

Jak w całym kraju reprezentanci Lewicy idą do wyborów z jednym programem wyborczym, z którego treścią można zapoznać się  Nowa Lewica – wybory samorządowe 2024 – KKW Lewica (lewica2024.org)

Wyznacza on ideowe kierunki i hasła, pod którymi podpisuje się partia Nowej Lewicy i jej koalicjanci oraz których realizacji pilnuje. Są to m.in. przywrócenie rangi samorządów i utrzymywanie relacji między rządem a samorządami wg jasnych kryteriów decentralizacji władzy; przyjazna nowoczesna szkoła; mieszkanie prawem, a nie towarem; wysoki poziom usług publicznych; prawa kobiet prawami człowieka, równość, świeckość, szacunek…

Kandydujący do samorządów przedstawiciele Lewicy wprowadzają do swych priorytetów wyborczych to, czym na co dzień się zajmują, o co zabiegają dla swoich współmieszkańców.

W Inowrocławiu część kandydujących z KWW Lewica zaprosiło na spotkanie dziennikarzy, chcąc przypomnieć o swoich najważniejszych celach.

   zestaw3 inowroclaw 434728076 7410615785648768 6814441167775539746 n

Renata Biernacka, działaczka ekologiczna, koordynatorka Zielonej Lewicy w regionie, mówiła tym razem o sprawach zapewnienia większej liczby mieszkań, zwłaszcza tych budowanych przez samorządy a finansowanych przez państwo, na tani wynajem. Oferta taka skierowana byłaby do młodych, którzy nie mają zdolności kredytowej, a ułatwiłoby to im decyzję o założeniu rodziny. Mieszkania takie cechowałyby się wysokimi standardami energooszczędności, a także kompleksowym otoczeniem socjalnym – placówek usługowych, opiekuńczych, rekreacyjnych i handlowych, łatwym dostępem do układów komunikacyjnych i ceną wynajmu określaną na 15 zł za metr kwadratowy/mies.

Obok budowy nowych mieszkań, kandydatka skupiłaby się na remontach pustostanów, zasobów komunalnych, a także zwiększeniu miejsc w akademikach i mieszkaniach dla studentów licznych uczelni naszego województwa.

Ważną sprawą dla Renaty Biernackiej będzie troska o szpitale powiatowe (wiele z nich boryka się z zadłużeniem i brakiem kadry medycznej).

Do swego lokalnego programu wpisała także poprawę warunków dla pasażerów na stacji kolejowej Inowrocław–Rąbinek i na dworcu autobusowym.

zestaw 2 biernacka   supernak ino

Kandydujący do Rady Miasta Ryszard Rosiński – radny z wieloletnim doświadczeniem (w samorządzie od 2006 r.) zgłosił podstawowy postulat, od którego trzeba zacząć: posprzątać po 22 latach letargu. Trzeba ożywić sferę gospodarczą miasta i przede wszystkim zrewitalizować centrum Inowrocławia. Wtórowała mu kandydatka na liście do Rady Powiatu – Katarzyna Osuch. Odnosiła się jednak do zasobów placówek kultury, które są w opłakanym stanie. Trzeba ożywić młodzież, ale też stworzyć im miejsca do wyrażania jej aktywności.

Robert Haba, startujący pierwszy raz do Rady Miasta, podpisał się pod postulatami zgłoszonymi przez poprzedników, podobnie krytycznie oceniając stan obecny, ale skupił się na naprawie dwóch sfer – ożywieniu środowiska sportowego dla młodzieży, z wieloma dawnymi osiągnięciami inowrocławskich mistrzów sportu oraz na tworzeniu klubów dla seniorów, których coraz więcej w strukturze mieszkańców miasta. Opowiedział się też za ułatwieniami podatkowymi dla przedsiębiorców, którzy wypracowują efekty gospodarcze.

Z kolei Piotr Jaskólski zdeklarował, że w Radzie Miasta, do której aspiruje, postarałby się o wybudowanie ścieżki dla pieszych wzdłuż ulicy Szymborskiej, co podniosłoby poziom bezpieczeństwa na tej ulicy oraz o dokończenie instalacji gazowej w Mątwach.

Więcej o konferencji prasowej czytaj w ino.online (fot. MJ)

Opr. nim, 4 kwietnia 2024 r.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem